Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250.
Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1080x1024 pixelov.
[Späť | Obnoviť | Dopredu]

chvíľky,ktoré bezvládnému človeku dodávajú elán do života, sú to príjemné a veselé chvíľky, ktoré potešia srdce, pohladia dušu a do mysle vlejú optimistický nadhľad povzbudia!

16.9.2019 bolo veselo vyviezli ma s vozíkom na dvor, aby som vuidela,ako synáči obkladá pivnicu,potešil ma pohľad do záhrady a hlavne na zrejúce šípky, ktoré budú na vynikajúcečaje
v zimnom období,aj na prechodné jarné obdobie,ku tomu mi manžeel priniesol do izby pred večerou fetiš komunizmu syn našiel sieťovku z čias komunizmu, ktorú som si odložila na psmiatku,nosilasom ju do obchodu, keď ma mater poslala zakúpiť kokusy s kvasnicami a mletým cukrom kým som prišla domov ,tak som kvasnice zjedla a bola bitka, musela som znovu utekať kúpiť druhý balíček kvasníc na koláče, potom už obchodníčke povedala nech mi dáva dvojitú dávku kvasníc, lebo jej ich vždy zjem,kým prídem domov, že mi asi miečo chýba, keď jem kvasnice....tak mi obchodníčka potom dávala dva balíčky kvasníc. toľké roky má tá sieťovka a je perfektná ešte teraz,pevná uzlíky držia pospolu, skrátka moščná taška sieťovka v mojich 4 rokoch som už chodila kupovať s ňou do obchodu drobné veci do kuchyne, kokusy,prášky do pečiva, vanilku.mydlo na pranie a meltu cigóriu,napísala zoznam toho čo chce na lístok a obchodníčka mi tovar dala do mojej sieťovky, peniaze som držala v ruke v malej peňaženke do obchodu i späť. Vtedy bola kvalitná výroba sieťoviek, tak to maňnžel nazval fetiš kominizmu a socializmu, lebo všetky ženy nakupovali a nosili tovar v sieťovkách aj plné fľaše mlieka s octom v sklenených fľaškách nosili v sieťovkách z obchodu. Zasmiali sme sa, no faktom je, že sieťovky z nití spletených nenarobili žiadnu škodu prírode, ako robia dnešné igelitky!
Potom mi priniesol socialistické mávatko ,zástavku prvomájovú, ktorú sme dostali zadarmo, aby sme boli v prvomájovom sprievode a mávali so skandovaním,jednu som si odložila, aby som nikdy nezabudla.ako ma komunisti "kosákom a kladivom udreli na okraj spoločnosti."

Fetiše socializmu

Vieru v Bohachceli vmiesť z myslí a sŕdc ľudí.

Manžel ma vytiahol na dvor s vozíkom, aby som videla, ako synáčik upravuje okolo pivnice a na pivnici  na strope.

 

Eliška samozrejme utekala hneď za mnou pri vozík.

Eliškine pazúriky a očko na kolene mojom.

Pohľad na upravované miesto so susedovým domom v pozadí.

Manžel mi dopestováva teraz to, čo nechal zamrznúť keď som dostala mŕtvicu....

V pozadí psia búda a drevená besiedka pri novom dome suseda...

V pozadí susedov starý dom a za ním nový dom.

,

Pri dome ma potešil pohľad na dozrievajúce červené šípy na čaj...

Aj takúto večeru i prináša manžel

16.9.2019
chvíľky,ktoré bezvládnému človeku dodávajú elán do života, sú to príjemné a veselé chvíľky,ktoré potešia srdce, pohladia dušu a do mysle vlejú optimistický nadhľad povzbudia!

1
6.9.2019 bolo veselo vyviezli ma s vozíkom na dvor, aby som videla, ako synáči obkladá pivnicu,potešil ma pohľad do záhrady a hlavne na zrejúce šípky, ktoré budú na vynikajúce čaje
v zimnom období, aj na prechodné jarné obdobie, ku tomu mi manžel priniesol do izby pred večerou fetiš komunizmu syn našiel sieťovku z čias komunizmu, ktorú som si odložila na psmiatku, nosila som ju do obchodu, keď ma mater poslala zakúpiť kokusy s kvasnicami a mletým cukrom, kým som prišla domov tak som kvasnice zjedla a bola bitka, musela som znovu utekať kúpiť druhý balíček kvasníc na koláče, potom už obchodníčke povedala nech mi dáva dvojitú dávku kvasníc, lebo jej ich vždy zjem, kým prídem domov, že mi asi niečo chýba, keď jem kvasnice....tak mi obchodníčka potom dávala dva balíčky kvasníc. toľké roky má tá sieťovka a je perfektná ešte teraz. pevná uzlíky držia pospolu, skrátka moščná taška sieťovka v mojich 4 rokoch som už chodila kupovať s ňou do obchodu drobné veci do kuchyne, kokusy, prášky do pečiva, vanilku, mydlo na pranie a meltu cigóriu, napísala na lístok zoznam toho čo chce  a obchodníčka mi tovar dala do mojej sieťovky, peniaze som držala v ruke v malej peňaženke do obchodu i späť. Vtedy bola kvalitná výroba sieťoviek, tak to manžel nazval fetiš komunizmu a socializmu, lebo všetky ženy nakupovali a nosili tovar v sieťovkách aj plné fľaše mlieka s octom v sklenených fľaškách nosili v sieťovkách z obchodu. Zasmiali sme sa, no faktom je, že sieťovky z nití spletených nenarobili žiadnu škodu prírode, ako robia dnešné igelitky!
Potom mi priniesol socialistické mávatko, prvomájovú zástavku , ktorú sme dostali zadarmo, aby sme boli v prvomájovom sprievode a  mávali so skandovaním, ,jednu som si odložila, aby som nikdy nezabudla, ako ma komunisti kosákom a kladivom udreli na okraj spoločnosti S nálepkou, že som protisocialistický živel.
tak muž prišiel za mnou s večerou a skandoval mávajúc zástavkou:S dobrou  vôľou na večné časy a nikdy inak! ZMENIL KOMUNISTICKÉ:SO SOVIETSKYM ZVäZOM NA VEČNÉ ČASY A NIKDY INAK!,to sme ako žiaci museli vykrikovať v sprievode prvomájovom okrem hesla:NECH ŽIJE KSČ  A KSSZ....


28.9.2019

ŠKAPULIAR
Poprosila som moju priateľku Evelynku, rehoľným menom Martinku o opravu škapuliara Panny Márie karmelskej, pretože v E-shop-e síce predávajú škapuliare, ale sú na takej krátkej šnúrke, že len malé decko ho môže mať na svojom tenkom krku a nie dospelý človek...Tak mi to urobila tak, že kúpila šnúrky do topánok a konce na nich odstrihla na koncoch prišila obrázky Márie s Ježiškom  na konci jednej šnúrky a na druhom obrázku srdce Kristove. šnúrky majú teraz tú správnu dĺžku a môžem, mať na krku škapuliar bez obáv, že sa v noci pri obracaní v posteli šnúrkami zaškrtím.

Sestra mojej priateľky mi  rezervný,druhý škapuliar priniesla až k posteli a dala mi ho na krk a so škapuliarikom aj za plné dva darkové koše rôzneho ovocia, nech vraj mám vitamínovú bombu, aby som bola zdravá a mala dosť síl a potešila ma aj kytičkou kvetiniek zo záhradky jej rodičov, milujem kvety na stole vo vázičke, keď ich mám, manžel so synáčikom mi takmer denne nejaké kvetinky vložia dop vázičky starej, ktorú tu mám ako pamiatku na moju vernú čitateľku v knižnici obecnej, ona mi ju darovala v knižnici a nosila mi aj kvetinky do nej občas, lebo vraj tá  vázička je poškodená a mamina ju vyhodila von na parapetu okna na chodbe a tak mi ju darovala, aby som ju mala v knižnici, tešila sa, že sú v nej vždy kvetinky.

na obálku mi napísala venovanie:Ovečke AnežkeMaskot a kozičky s bannermi

 

Okrem uvedeného ma veľmi potešili Magdalénka  Janková animáciu môjho maskotíka s Jindřiškou Haftovou,ktoré mi vytvorili animáciu môjho maskotíka a animáciu kozičiek s pionierskou šatkouplus banneríky tohto webu, to urobila všetko Jindřiška/kozičky a banneríky/

Manžel sa zchui tomu takisto aj teraz zasmial aj na animovanej kozičke s pionierskou šatkou na rohách,stojí teraz pri mne, keď túto stránku robím a upozorňuje ma, keď urobím preklep v textoch, ktoré tu klopkám jedným funkčným prstom pravej ruky....

babka Cezmín sa podpisuje....

toto som si vytvorila sama kdesi už ani neviem kde a v akom programe na internete....


Starostiam hovorím: Aita peapea!

A ideme ďalej!

Aj toto som vytvorila neviem už kde na internete!

Mesiačik podpisuje babku Cezmín,"nočnú moru"

Pracujem najradšej v noci,kedy je pokoj, ticho bez denného ruchu a kaadejakých  sluchu nepríjemných pazvukov.

Moje  
webové stránky
Cezmín: http://cezmin.wz.cz 
 Vianoce:
http://vianocesk.ic.cz
 Svadba:
http://svadbask.unas.cz  
 Bylinky:
http://bylinky.czweb.org  
 Čas Vianoc:
http://vianocesk.wz.cz
  
 Cintorín:
http://cemetery.zaridi.to  
 Bábiky:
http://svetbabik.czweb.org 
 
Slovania: http://slovania.czweb.org/ 
 Pani Príroda:
http://eufrosyne.wz.cz 
 Jánska noc:
http://cbjanskanoc.ic.cz 
 Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org 
 Gloria Polo:
http://gloriapolo.czweb.org  
 Moji psíkovia:
http://mikinka.czweb.org   
  Milujem pani P... :
http://eufrosyne.wz.cz 
Veľkonočné sviatky: http://velkanoc.czweb.org 
 Michal Krpelan:
http://michalkrpelan.wz.cz 
 Cezmín ker  a alias:
http://cezmin.czweb.org  
 Horné Chlebany : http://hornechlebany.unas.cz 
 Rádioamatérstvo  :
http://cbrsk-chlebany.unas.cz/  
 Múdra ako rádio:
http://www.mudraakoradio.euweb.cz 
ebové stránky, ktoré som urobila iným zdarma
 Potulky po horách: http://ruda-etuda.mysteria.cz
Stretávky po 50.rokoch: http://ruda-etuda.czweb.org
 Pes Buldog english: http://buldog.czweb.org
Seniorka a deti::
http://seniorkaadeti.wz.cz
Olympionik:
http://olympionikholub.wz.sk
 SeniorHonza::
http://seniot-honza.wz.cz
 Sedmičkári:
http://rannisedmicka.wz.cz
 Práva dieťaťa:
http://dieta.czweb.org
 Senior  Baťo::
http://dano17.wz.sk
[Späť | Obnoviť | Dopredu]

By Cezmín Slovakia 2006 http://cezmin.wz.sk